Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - EWAKUACJA-ĆWICZENIA

EWAKUACJA-ĆWICZENIA Drukuj E-mail
poniedziałek, 22 października 2012

Ewakuacja dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 10.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia.

W naszym Przedszkolu w dniu 22 października 2012 r. odbyła się próbna ewakuacja wszystkich dzieci oraz pracowników na wypadek pożaru lub innego zagrożenia na terenie placówki.
Celem takich akcji jest przygotowanie dzieci i utrwalanie właściwego zachowania się wszystkich osób w sytuacji zagrożenia. Należy zachować spokój, opanowanie - nie wpadać w panikę. I tak właśnie było podczas tej ewakuacji.
Akcja została przeprowadzona sprawnie. Dzieci zostały wyprowadzone przez nauczycielki i personel pomocniczy do ogrodu przedszkolnego. Po niespełna pięciu minutach wszystkie dzieci bezpiecznie opuściły budynek przedszkola.
W miejscu wyznaczonej zbiórki ewakuacyjnej dyrektor przedszkola sprawdziła stan liczebny grup oraz pracowników.
Dzięki tej akcji i wcześniej przeprowadzonych zajęciach dydaktycznych w grupach, przedszkolaki poznały zasady zachowania się w sytuacji ewentualnego zagrożenia.
Na zakończenie sprawnie przeprowadzonej akcji można było usłyszeć mocne oklaski dla wszystkich przedszkolaków, które spisały się dzielnie.