Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Przedstawienie ZABAWKI W OPAŁACH

               
   

 


Przedstawienie ZABAWKI W OPAŁACH Drukuj E-mail
poniedziałek, 12 marca 2018


Znalezione obrazy dla zapytania zabawki w opałachZnalezione obrazy dla zapytania zabawki w opałach

16.III.2018 r.  tj. piątek : udział  przedszkolaków z grupy III, IV, V, VI, VII i VIII w ekologicznym spektaklu w wykonaniu aktorów KRAKOWSKIEGO BIURA PROMOCJI KULTURY pt. „ ZABAWKI W OPAŁACH”.

Przedstawienie odbędzie się na terenie Domu Kultury "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach.

 Jakie skutki dla środowiska niesie spalenie śmieci w piecach, co to jest smog, niska emisja, jak segregować odpady, co robić z elektrośmieciami – to najważniejsze tematy, które przedstawione będą w  spektaklu .

Zabawki – robot Robi i lalka Basia zostały wyrzucone do piwnicy, są już niepotrzebne i mają być spalone. Od strasznego losu może ich uratować Janeczka – stara pajęczyca, zamieszkująca piwnicę

Profesjonalni aktorzy teatralni z wieloletnim doświadczeniem stanowią gwarancję udanego spektaklu i wspaniałej zabawy połączonej z dużą dawką informacji z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz wielu innych dziedzin. 

Koszty spektaklu pokryje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.


******************************************************************************************************************  

 

 Rok szkolny 2010/2011
 
 
15.IV  tj. piątek : udział wszystkich przedszkolaków w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu aktorów Teatru Lalek  „BAJKA„ ze Starego Sącza pt. „ JAŚ I MAŁGOSIA”

Przedstawienie odbędzie się na terenie przedszkola w czasie pobytu dzieci w przedszkolu.

Akcja rozgrywa się w chacie Drwala, w lesie oraz w domku Baba Jagi. W przedstawieniu bierze udział 10 postaci: Jaś, Małgosia, Drwal, Drwalowa, Baba Jaga, Wilk, Kózka, Lisek, Myszka oraz Dziadek jako narrator. Na uwagę zasługują: piękne dekoracje oraz profesjonalna oprawa muzyczna, bogate treści dydaktyczne, wartka akcja i dialogi pełne humoru, duże oryginalne kukiełki.
Celem bajki jest zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca.
Koszt  przedstawienia pokrywamy ze środków zgromadzonych na koncie Rady Rodziców. Jednocześnie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy już dokonali dodatkowych wpłat na pokrycie kosztów udziału dzieci  w przedstawieniach organizowanych na terenie przedszkola.

< Poprzedni   Następny >


© Przedszkole Publiczne nr 10
ul. Nad Białką 1 b, 43 - 502 Czechowice-Dziedzice

 

Start arrow AKTUALNOŚCI arrow Rok 2014-2015 arrow Przedstawienie ZABAWKI W OPAŁACH