Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - AKCJA CHARYTATYWANA "GÓRA GROSZA"

AKCJA CHARYTATYWANA "GÓRA GROSZA" Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 listopada 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej

GÓRA GROSZA.

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach

w całej Polsce

w dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może –  w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom

www.naszdom.org.pl

ROK SZKOLNY 2014/2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej GÓRA GROSZA odbywającej się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w terminie od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. Polega na zbiórce monet od 1 gr. do 5 zł.

Organizatorem XV akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie, Al. Zjednoczenia 34, 01-830 Warszawa, tel./fax 22 834 60 53, 22 834 37 12

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.