Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - WIZYTA ORNITOLOGÓW W PRZEDSZKOLU

               
   

 


WIZYTA ORNITOLOGÓW W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail
piątek, 27 kwietnia 2018

Wizyta ornitologów w przedszkolu.

26 kwietnia 2018 r. do naszego przedszkola przyjechali niezwykli goście- Panowie ornitolodzy z Koła Ornitologów w Pisarzowicach Zielone SOS.
Podczas spotkania dzieci poznały różne gatunki ptaków.  Panowie ornitolodzy opowiadali wiele ciekawych historii z życia ptaków oraz zaprezentowali piękne ilustracje, zdjęcia  ptaków, przykładowe budki lęgowe oraz gniazda ptaków. Nasi goście opowiadali dzieciom, które ptaki powracają wiosną oraz czym się żywią. Dzieci chętnie zabierały głos i dzieliły się swoimi wiadomościami. Na koniec spotkania przedszkolaki zamieniły się w pisklęta i dorosłe ptaki. Dzieci wzięły udział w zabawie dydaktycznej „ptasie gniazdo”. Zadaniem dorosłych ptaków było nakarmienie pisklaków. Nie było to łatwe zadanie, ptaszki musiały dużo pokarmu zgromadzić, żeby nakarmić młode w  gnieździe. Dzieci stwierdziły, że ptaszki muszą się bardzo napracować żeby nakarmić całą ptasią rodzinkę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.
Dziękujemy Panu Darkowi Czernek i Panu Stanisławowi Gacek za piękne, ciekawe zajęcia dzięki, którym uczestnicy poznali różne ciekawostki z życia ptaków.