Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Konkurs

Konkurs Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 stycznia 2021

DRODZY RODZICE !!!

O tym jak ważne i cenne jest czytanie dzieciom bajek wie każdy rodzic. Codzienne czytanie buduje więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem,  co jest niezmiernie ważne dla jego prawidłowego wszechstronnego rozwoju. W trakcie wspólnego czytania dziecko czuje się ważne, bo w danej chwili cały swój czas i uwagę poświęcamy właśnie Jemu. Minimalnym kosztem zabieramy swoją pociechę w ciekawe i różnorodne podróże, dzięki kartkom książki co ułatwia Mu start w dorosłość.

Propagując głośne czytanie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w zabawie online:

„Wybieramy książkowe hity z dzieciństwa rodziców i dzieci”.

Regulamin akcji:

·        akcja przeznaczona jest zarówno dla rodziców jak i dzieci od 3-6 lat

·        ulubiona bajka rodzica, dziecka powinna być zgłoszona poprzez przesłanie zdjęcia okładki lub przedstawienie ulubionych głównych bohaterów dowolną techniką plastyczną  lub kilka zdań opisu wyboru danej pozycji

·        format dowolny

·        każda nadesłana praca powinna zawierać następujący opis:

- zgłoszenie dziecka: imię, numer grupy, autor i tytuł bajki

- zgłoszenie rodzica: imię, numer grupy dziecka, autor i tytuł bajki

·        prace należny dostarczyć do 29.01.2021r.

·        zgłoszenie należy przesłać na pocztę grupy, do której uczęszcza dziecko.

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń opracowana zostanie lista rankingowa i podana na sonie FB przedszkola wraz z załączoną fotorelacją.

Głównymi celami akcji jest:

·       utworzenie listy rankingowej książkowych hitów z dzieciństwa rodziców i dzieci

·       zachęcenie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych

·       wprowadzanie dziecka w świat literatury poprze budzenie zaciekawienia książką

·       rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej dziecka

·       kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi

·       zacieśnianie więzów rodzinnych

·       włączenie w życie przedszkola rodziców

Nauczyciele: A.Paszek, I. Langner, J,Walaszek