Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Wydarzenia 14

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

W GRUPIE II

03.01.2017 r.

„Mój dom, moja rodzina” – pod takim hasłem odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy II. Cele, jakie przyświecały spotkaniu, to wzmacnianie więzi uczuciowej z najbliższymi, poznawanie tradycji rodzinnych, jak również wprowadzenie dzieci w świat tradycji ludowych, obyczajów i kultury własnych przodków. Dzieci nazywały poszczególnych członków rodziny, wiedziały, jakie wartości są ważne, aby rodzina była szczęśliwa. Nawiązując do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka mogliśmy odwołać się do zwyczajów naszych przodków oglądając wybrane eksponaty z przedszkolnego kącika regionalnego oraz przyniesione przez mamusię jednego z naszych przedszkolaków - Kubusia. Duże zainteresowanie wywołał strój śląski, ciekawość wzbudziły również sprzęty używane dawniej w domach. Mnóstwo radości i uśmiechu dostarczyła wszystkim uczestnikom wspólna zabawa przy tańcu śląskim „Miotlarz”.

Całe spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom towarzyszył wesoły nastrój. Przedszkolaki chłonęły nową wiedzę i wykazywały się dużymi umiejętnościami podczas zajęcia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za wspólną zabawę!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU!

„Są takie dwa dni,

Jedyne dni w roku.
To święto Babci i Dziadka

Łza się kręci w oku...”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowankowie naszego przedszkola wraz z paniami zaprosili swoich najbliższych na uroczyste obchody tego święta. W tym roku uroczystości odbyły się w dniach od 10 do 13 stycznia, każdego dnia przybywali goście na godz. 10 00 i 13 00.

Dzieci z każdej grupy, chcąc okazać miłość, wdzięczność i szacunek, prezentowały programy artystyczne. Były piosenki, tańce i wierszyki, nie zabrakło również tradycyjnego „100 lat”. Grupa VIII zaprezentowała swoim gościom inscenizację jasełkową. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi łezka zakręciła się w oku na widok ukochanego wnuczka, czy ukochanej wnuczki. Mali artyści włożyli w przygotowania całe swoje serduszka.

Dzieci pamiętały także o upominkach dla swoich gości, wnuczęta dumnie wręczały wykonane przez siebie drobiazgi. Na zakończenie, wspólnie z babciami i dziadkami, dzieci biesiadowały przy stołach zastawionych apetycznymi ciastami. Smakołyki przygotowały dla gości chętne mamy z poszczególnych grup. Zapanowała atmosfera pełna radości i życzliwości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamusiom, które zaangażowały się w organizację i przebieg uroczystości.