Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Wydarzenia 12

POWITANIE JESIENI

WSPÓLNE ZABAWY INTEGRACYJNE Z GRUPĄ 6

26.09.2016

26 września 2016 r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień", gdyż zakończyło się astronomiczne lato, a rozpoczęła się kolejna pora roku – jesień. To wspaniała pora roku, wie o tym każdy przedszkolak pod warunkiem, że jest słonecznie i kolorowo, smacznie i zdrowo.

Pani Jesień, która zaczęła swoje panowanie - codziennie dba by w naszym przedszkolu nie zabrakło smacznych darów: jabłek, gruszek, winogrona,marchewki  itp.

Dzieci z grupy 5 i 6  świętując w tym dniu jej nadejście wspólnie  bawiły się w kole przy piosenkach: "Urodziny Marchewki" i "Tańcząca wiewióreczka".

SPRZĄTNIE ŚWIATA

PRZEMARSZ WOKÓŁ PRZEDSZKOLA

26.09.2016

W tym dniu cała społeczność przedszkolna wzięła udział w sprzątaniu świata. Dzieci młodsze przemaszerowały wokół przedszkola oznajmiając wszystkim głośno o tym wydarzeniu, natomiast starsze przedszkolaki zaopatrzone w worki i rękawice zabrały się ochoczo do sprzątania. Wszyscy robili to naprawdę dokładnie, gdyż z uzbieranych worków ze śmieciami powstała spora górka. Sprzątanie poprzedzone było wcześniejszymi rozmowami, słuchaniem odpowiedniej literatury oraz oglądaniem ilustracji o tematyce ekologicznej.  Na zajęciach z plastyki panie zadbały o to by przekonać dzieci, że z makulatury można wykonać dużo fajnych rzeczy i w dodatku świetnie się przy tym bawić.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA