Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Wydarzenia 10

Wydarzenia 10 Drukuj E-mail
sobota, 10 października 2015

KONKURS „WIOSENNA ŻABKA”

Po raz kolejny, nauczycielki z naszego przedszkola wyszły z inicjatywą zorganizowania konkursu między przedszkolnego na terenie Czechowic – Dziedzic. Tematem przewodnim była: „Wiosenna żabka”. Napłynęło do nas wiele prac, wykonanych różnymi technikami.
W konkursie wzięło udział, aż 8 przedszkoli, a także dzieci z naszego przedszkola.

W konkursie uczestniczyli:

w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej – oddział dziecięcy,
na ul. Niepodległości 32/34 w Czechowicach - Dziedzicach
.
Dzieci biorące w nim udział otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie zapraszamy na wystawę wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi.

Zapraszamy wiosnę do sali – hodowla roślin.
gr. IV

Ponieważ pogoda za oknem nie przypomina jeszcze pięknej wiosny postanowiliśmy ją sobie nieco przybliżyć. Dlatego pani zaproponowała nam założenie hodowli roślin w naszej sali. Pewnego dnia przyniosła rożnego rodzaju doniczki, słoiczki, małe szklarenki i zaczęło się. Każdy z nas koniecznie chciał mieć swój wkład w sadzenie i sianie nasionek. Do przygotowanych doniczek z ziemią zasialiśmy rzeżuchę i poziomki. W małych szklarniach posadziliśmy ziarenka dyni i słonecznika. Aby móc lepiej obserwować wzrost roślin (zwłaszcza korzeni) w słoiku, na gazie założyliśmy hodowlę cebuli. Oczywiście wszystko zostało dokładnie podlane. Codziennie obserwujemy ich wzrost i sprawdzamy, czy nie potrzebują wody. A oto efekty tego co zrobiliśmy. Prawda ,że ta nasza wiosna jest już piękna. Tylko podziwiać!!!

DNI TEATRU

W dniach od 12 do 18 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Dni Teatru pod hasłem „Dobre maniery na wesoło”. Podczas „tygodnia teatralnego” przedszkolaki prezentowały kolegom z innych grup przygotowane programy artystyczne.  Był  to czas wspaniałej zabawy, ale jednocześnie czas sprawdzenia się w roli aktora i widza.  Każda z grup oprócz programu przygotowała ciekawe kostiumy i dekoracje. Bardzo pomocna w tym zakresie okazała się baza naszego przedszkola. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i wszystkich pracowników  placówka posiada bogaty zbiór strojów, przebrań, rekwizytów  i dekoracji wykorzystywanych przy takich okazjach. W organizację Dni Teatru zaangażowani byli wszyscy pracownicy. Zainteresowanie imprezą było tak duże, że w sali muzycznej o ustalonej godzinie zbierały się tłumy dzieci, aby oglądać z zapartym tchem przygotowane przez kolegów przedstawienia. Aktorzy, oprócz głośnych oklasków i słów pochwały, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

A oto program imprezy:

12 kwiecień wtorek - występ grupy II pt. „Kukuryku na ręczniku”,
13 kwiecień środa -  występ grupy IV pt. „Dzień uśmiechu”,
- występ grupy VI pt. „Dzień dobry, przepraszam, dziękuję”,

14 kwiecień czwartek - występ grupy I pt. „Alanek w pociągu”
- występ grupy III pt. „Grzeczne zabawki”,

15 kwiecień piątek  - występ grupy V  pt. „Grzecznościowe zwroty”
18 kwiecień poniedziałek - występ grupy VII pt. „Dobre wychowanie”,

-  występ grupy VIII pt. „Pociąg dobrych manier”.

„ZDROWY PRZEDSZKOLAK
TO SZCZĘŚLIWY PRZEDSZKOLAK”.

W miesiącu kwietniu odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.:

„ZDROWY PRZEDSZKOLAK TO SZCZĘŚLIWY PRZEDSZKOLAK”.

Celem konkursu było kształtowanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych, higienicznych, a także zachęcanie do aktywności fizycznej. Prace zostały wykonane różnymi technikami.

W konkursie uczestniczyli:

1. Dawid M. – grupa 1

2. Jasio P. – grupa 1

3. Stasiu M. – grupa 2

4. Julita U. – grupa 4

5. Wojtuś J. – grupa 7

Prace konkursowe można oglądać na wystawie w holu w naszym przedszkolu. Dzieci biorące w nim udział otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

DNI OTWARTE DLA  PRZYSZŁYCH  PRZEDSZKOLAKÓW

Tradycją naszej placówki jest  zapoznawanie nowych przedszkolaków i ich rodziców  z przedszkolem w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie ich edukacji. Dlatego już 21 i 22 kwietnia zaprosiliśmy przyszłych przedszkolaków do nas, na wspólną zabawę i prezentacje artystyczne przygotowane przez dzieci
z wszystkich grup.  Ponieważ posiadamy aż 8 oddziałów podzieliliśmy te uroczystości na 2 dni,  tak aby każda grupa mogła zaprezentować swoje umiejętności, natomiast nowi koledzy mogli włączyć się do zabawy i jednocześnie zbytnio nie znudzić. Poszczególne grupy zaprezentowały się wspaniale a „przyszłe przedszkolaki” odważne i chętnie włączyły do tańców, pląsów i zabaw kołowych.  Uważamy że organizowane  spotkania organizacyjne spełniły swoje zadanie.