Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Wydarzenia 9

sobota, 10 października 2015

SPOTKANIA Z BABCIAMI I DZIADKAMI
W PRZEDSZKOLU

Tradycyjnie już, od wielu lat, z okazji Dnia Babci i Dziadka do naszego przedszkola zapraszani są niecodzienni goście - Babcie i Dziadkowie.

Tegoroczne uroczystości, odbyły się w dniach od 19 do 22 stycznia, każdego dnia przybywali goście na godz. 10 00 i 13 30.
Pani dyrektor wszystkich serdecznie witała. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały się swoim szanownym gościom w wierszach, tańcach, piosenkach oraz przedstawieniu jasełkowym (gr. VIII).
Na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek (ciasta upieczone przez rodziców dzieci z poszczególnych grup) oraz kawa i herbata.
Uroczystości kończyły się wspólnym odśpiewaniem tradycyjnego „sto lat”
oraz wręczeniem upominków wykonanych przez dzieci.
Spotkaniom towarzyszyło dużo radości, wrażeń i wzruszeń.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w te uroczystości.

DBAMY O NASZE ZDROWIE

W dniu 11 lutego 2016 r. odwiedził nasze przedszkole lekarz Pan Szymon Białka. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania
o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowe odżywianie, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie sportu oraz dbałość o czystość
i higienę osobistą, ale również przestrzeganie przed samodzielnym zażywaniem leków. Przedszkolaki dowiedziały się także na czym polega praca lekarza. Pan doktor zwrócił uwagę dzieci na związek między chorobą, a leczeniem
i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczania się przed chorobami poprzez szczepienia ochronne. Na koniec pan doktor podziękował dzieciom za cierpliwość i żywe zainteresowanie tematem spotkania oraz pochwalił ich wiedzę.
W podziękowaniu za wizytę dzieci obdarowały gościa upominkami. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że
w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.

ZAJĘCIE OTWARTE GRUPY III

14 stycznia 2016 roku, dzieci i rodzice z grupy III spotkali się na sali muzyczno- ruchowej przedszkola,  aby wspólnie się pobawić i nawzajem lepiej poznać. Było to pierwsze spotkanie dzieci i nauczycieli z  rodzicami.  Pretekstem do spotkania było zaproszenie rodziców do udziału w zajęciu otwartym pt .: „ZIMOWE ZABAWY” – inspirowanie dzieci do różnorodnej aktywności twórczej.  Celem zajęcia było zintegrowanie dzieci i rodziców, wyzwolenie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy,  kształtowanie umiejętności współpracy w zespole i  wyzwalanie różnych sposobów twórczej ekspresji (ruchowej, muzycznej, plastycznej) u dzieci. Uważamy, że dzięki temu iż prawie wszyscy rodzice uczestniczyli w spotkaniu i chętnie wzięli udział w zabawie spełniło ono pokładane oczekiwania.