Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Wydarzenia 3

               
   

 


Wydarzenia 3 Drukuj E-mail
poniedziałek, 02 lutego 2015

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE…

 

Bal przebierańców w przedszkolu to dla przedszkolaków nie lada gratka – na ten dzień wszyscy czekają z niecierpliwością, a o swoich kostiumach opowiadają z niezwykłym zapałem już kilka dni przed tą niezwykła zabawą. Jest to czas pełen radości, który dostarcza dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć.

 W naszym przedszkolu bal odbył się 20 stycznia. Tego dnia od samego rana na przedszkolnym korytarzu i w salach każdy mógł spotkać znane – bardziej i mniej – postacie z ulubionych bajek. Były wróżki, księżniczki, rycerze, kowboje, piraci, policjanci i wiele, wiele innych pięknych postaci.  Trudno było rozpoznać naszych przedszkolaków w tak pięknych strojach.

W tym dniu dzieci w swych kostiumach pozowały do zdjęć indywidualnych i grupowych. Każdy choć na chwilkę poczuł się jak prawdziwy model. Następnie, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na pięknie ustrojonej  - w szacie zimowej – sali. Tam czekał na nich wodzirej – Pan Sebastian, który zaprosił   dzieci do wspólnej zabawy w rytm znanych i lubianych piosenek. Uśmiech na twarzach dzieci nie znikał, każdy z zapałem uczestniczył w coraz to nowych zabawach.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały karnawałową salę, mamy nadzieję, że wspomnienia tego dnia, na długo pozostaną w ich pamięci. Był to dzień niezwykły, który umożliwił uczestnikom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci – a przecież to jest najważniejsze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.

Kolejny bal już za rok!

SPOTKANIE Z BABCIAMI I DZIADKAMI W GR I

 

Dzieci z grupy I zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków dnia 23 stycznia 2015r na program artystyczny przygotowany z okazji Ich święta. Pani Dyrektor serdecznie wszystkich powitała. Dzieci zaprezentowały się w wierszach, tańcach i piosenkach. Na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek (ciasta upieczone przez rodziców dzieci z gr I) oraz kawa i herbata.  Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem tradycyjnego „sto lat” oraz wręczeniem upominków wykonanych przez dzieci. Bacie i Dziadkowie mieli również okazję w tym dniu pobawić się ze swoimi wnukami w różnego rodzaju tańcach i piosenkach przygotowanych przez dzieci. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w tę uroczystość.

 

                         SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

 

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, dlatego troska o nie, to najlepsza inwestycja na jaką możemy i powinniśmy sobie pozwolić.

Przedszkole Publiczne nr 10 w Czechowicach – Dziedzicach po raz kolejny wychodzi z inicjatywą kształtowania czynnych postaw dzieci wobec zdrowia, bezpieczeństwa własnego i innych oraz kształtowania czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych.

Działania jakie podejmujemy są dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Organizowane są spotkania w postaci krótkich pogawędek, zagadek, zabaw przy muzyce, zabaw plastycznych, oglądania filmów edukacyjnych. Na spotkania zapraszamy interesujących gości.

 Ostatnio gościła u nas Pani dietetyczka Paulina Niesyczyńska  - ekspert w reedukacji żywieniowej z Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE w Czechowicach - Dziedzicach. Dzięki niej dzieci miały okazję, zaznajomić się z zawodem dietetyka, a także z niektórymi owocami, warzywami. Poznały wiadomości na temat znaczących wartości odżywczych owoców i warzyw dla zdrowia.Zapoznały się z piramidą żywieniową, dzięki której wiedzą, jakie produkty są zdrowe, a których raczej unikać. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach, chętnie zadawały pytania, jak i bardzo chętnie odpowiadały na pytania, które kierowała do nich dietetyczka.

 

W przedszkolu dzieci, nie tylko uczą się prawidłowo odżywiać, ale również  prawidłowo myć ręce, dbać o higienę osobistą. Potrafią także dbać o swoje zęby, przełamując barierę pierwszej wizyty u dentysty.

Patronem akcji jest Miś Zdrowotek – maskotka, która na co dzień pilnuje, by każdy przedszkolak dbał o swoje zdrowie, a także nagradza przedszkolaki po każdym spotkaniu.

Chcemy również dotrzeć na grunt rodzinny. Zostały stworzone gazetki dla rodziców dotyczące aktualnej tematyki prozdrowotnej podejmowanej w danym miesiącu w przedszkolu. Każdy z rodziców może zabrać broszurkę do domu.

Co miesięczne spotkania z Misiem Zdrowotkiem dają naszym dzieciom nie tylko dobre i zdrowe nawyki, ale także wiedzę, która systematycznie utrwalana może przynieść tylko pozytywne skutki na przyszłość. Są dla dzieci nie tylko źródłem ważnych wiadomości, ale także dają im dużo radości i satysfakcji.

 

            „DZIEŃ ŻÓŁTY” W GRUPIE I

Z kolorem żółtym od razu kojarzy się ciepłe słoneczko, a naszym przedszkolakom już nie tylko to… podczas zabaw i gier przygotowanych dla dzieci z grupy I poznawaliśmy różne rzeczy, które mogą być w tym kolorze. Przedszkolaki oczywiście przygotowały się do tego spotkania przychodząc ubrane w coś żółtego. Tradycyjnie tego dnia potrawy, które były ugotowane przez Panie Kucharki były  w dużej mierze w kolorze żółtymJ

                                   

                                                                       WARSZTATY 

"Bogactwa mineralne naszej ziemi”

30 stycznia dzieci z gr. V, VI, VII i VIII uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez doktorantki AGH w Krakowie  wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska nt. "Bogactwa mineralne naszej ziemi” .

Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę, poprzez opowiadania i pokaz multimedialny na temat:

- pracy górników w różnych kopalniach,

- rodzajów zakładów wydobywczych,

- sposobów wydobycia kopalin,

- wykorzystywanego sprzętu, 

-form zastosowania  pozyskanych bogactw w przemyśle.

Podczas warsztatów przedszkolaki działały także praktyczne, obserwowały z wykorzystaniem lup podstawowe minerały i skały będące w zasobach pracowni geologicznej, porównywały barwę, strukturę, teksturę itp.


Dzieci poznały odpowiedzi na różne pytania np.

Skąd bierze się piasek w piaskownicach?

Jak duże samochody pracują w kopalniach odkrywkowych?

Jak górnicy poruszają się w wyrobiskach?

Jak wygląda kombajn chodnikowy?

Jak nazywają się niektóre minerały w biżuterii  mamy !!!

Dziękujemy…

 © Przedszkole Publiczne nr 10
ul. Nad Białką 1 b, 43 - 502 Czechowice-Dziedzice