Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Maj-Czerwice

               
   

 


Maj-Czerwice Drukuj E-mail
poniedziałek, 12 maja 2014

„DZIEŃ DZIECKA Z PKM”

 

Na PKM-ie też już gościliśmy.

I jak kierowcy się już poczuliśmy…

Za kierownicą usiąść nam dali.

I super – fotki ciągle migali.

W tym roku szkolnym Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach – Dziedzicach zaprosił dzieci z grupy V, VI i VIII na wycieczkę po zajezdni autobusów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z prawidłowym zachowaniem się w autobusie. Każdy przedszkolak po przyjeździe na miejsce kupował u Pana Kierowcy bilet okolicznościowy za „uśmiech”. Następnie wszystkie dzieci kasowały swoje bilety, a mili kontrolerzy sprawdzali je. Jednak chyba największą atrakcją okazało się usiąść za kierownicą prawdziwego autobusu. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pracownikom upominki, a każdy przedszkolak otrzymał upominek, które zostały dla nich przygotowane. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wróciliśmy do przedszkola.

Dzieci wraz ze swoimi Paniami dziękują wszystkim pracownikom Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.

 

PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW

W występach świetnie sobie radzimy…

Na Przeglądzie Artystycznym super tańczymy…

Nasza wyćwiczona z Paniami zumba,

to była na przeglądzie prawdziwa bomba!

Przegląd Artystyczny Przedszkolaków” – jest co rocznym spotkaniem dzieci ze wszystkich przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach, który odbywa się w Miejskim Domu Kultury pod patronatem Burmistrza Czechowic – Dziedzic. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały grupy IV i VI. Przedszkolaki przygotowane przez Panie pracujące w grupie zaprezentowały dwa układy taneczne. Jeden do piosenki „Dobrze się baw” z repertuaru SMERFNE HITY oraz do melodii zumby. Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w tegorocznych występach.

 

WYCIECZKA  GRUPY II I III DO ZAGRODY ŻUBRÓW W JANKOWICACH

 

„Pozwólcie przedstawić sobie: Pan Żubr we własnej osobie. No, pokaż się, żubrze. Zróbże minę uprzejmą, żubrze” -  tak pisał Jan Brzechwa , a dzieci z naszego przedszkola miały okazję na własne oczy zobaczyć miny nie tylko  jednego żubra. 6 czerwca przedszkolaki z grupy II i III wybrały się na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Jankowicach. Zaraz po przyjeździe na miejsce, Pan leśniczy zapoznał dzieci z żubrami, z ich imionami. Przedszkolaki   mogły obserwować  zachowanie zwierząt podczas karmienia i zabawy. Następnie dzieci obejrzały przyrodniczą bajkę edukacyjną po której przeprowadzany był quiz, a każdy przedszkolak otrzymał drobną nagrodę. Ponieważ pogoda w pełni dopisała wraz z panią przewodnik wybraliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną po  lesie. W trakcie spaceru  dzieci dowiedziały się bardzo ciekawych informacji nt życia zwierząt i roślin w lesie i ochrony przyrody.

 

WYCIECZKA DO FIRMY DANONE W BIERUNIU STARYM

 

Dzieci z grupy IV i V 13 czerwca pojechały na wycieczkę do Firmy Danone w Bieruniu Starym. Na samym początku miała miejsce ciekawa prezentacja multimedialna na temat historii firmy oraz sposobu powstawania produktów. Następnie przeprowadzono krótki quiz, podczas którego dzieci wykazały się ogromną pamięcią i wiedzą na temat bezpieczeństwa. Ciekawym wyzwaniem było dla dzieci skomponowania swojego własnego serka. Dzieci miały okazję łączyć różne smaki, takie jakie lubią, a następnie je degustować. Z pełnymi brzuszkami wszyscy razem wybraliśmy się na galerię aby poobserwować z  jej okien w jaki sposób jest produkowana, a następnie pakowana żywność-serki, które kupujemy w sklepach.  Ogromnym zaskoczeniem dla dzieci było spotkanie Małego Głoda, którego wszyscy powitali  z wielkimi okrzykami radości. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał wspaniałe upominki-prezenty od Firmy Danone. 

 

 

 © Przedszkole Publiczne nr 10
ul. Nad Białką 1 b, 43 - 502 Czechowice-Dziedzice

 

Start arrow 2013/2014 arrow Maj-Czerwice