Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Styczeń-Luty

               
   

 


Styczeń-Luty Drukuj E-mail
niedziela, 06 kwietnia 2014

KONKURS PLASTYCZNY

„OZDOBA CHOINKOWA”

 

W naszym przedszkolu  w okresie przedświątecznym został zorganizowany konkurs plastyczny nt. „OZDOBA CHOINKOWA”. Celem konkursu było nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, jak również rozwijanie wśród dzieci twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji.

Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się do udziału w konkursie, zarówno z grup młodszych, jak i starszych. Na konkurs przedszkolaki pod czujnym okiem rodziców przygotowały  piękne, oryginalne i ciekawe ozdoby choinkowe, które wykonali wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

Ze względu na wyrównany poziom oraz estetykę, staranność i urok przygotowanych ozdób choinkowych wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i prezenty ze słodyczami. Dyrekcja wraz z organizatorami konkursu jeszcze raz serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom za duży wkład pracy włożony w przygotowanie pięknych ozdób choinkowych. Wszystkie prace można było podziwiać w holu naszego przedszkola, gdzie pięknie zdobiły przedszkolną choinkę J

 

                                                 "Klub Zdrowotka"

                                                          

 

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, dlatego też w roku szkolnym 2013/2014 zespół nauczycieli ds. profilaktyki i promocji zdrowia stworzył program działań: „Zdrowotek” propagujący profilaktykę i promocję zdrowia w naszym przedszkolu. Program powstał z myślą o potrzebach przedszkola, placówka naszastawia priorytetowo sprawy zdrowia w całej swojej działalności.

Głównym zamierzeniem programu jest kształtowanie czynnych postaw dzieci wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych oraz kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych.

Działania, które podejmował zespół  w I półroczu odbyły się w postaci 2 cyklicznych spotkań z wszystkimi grupami Zdrowotek” – maskotka, która na co dzień pilnuje, by każdy przedszkolak dbał o swoje zdrowie wiekowymi. Patronem akcji, który przewija się przez wszystkie spotkania został „Miś. Zajęcia było odpowiednio dostosowane do wieku dzieci. Spotkania, które się odbyły:

1.   „Jak myjemy ręce?” – były to spotkania we wszystkich grupach wiekowych. Przeprowadzono pogadanki na temat higieny osobistej dzieci. Przedszkolaki poznały kolejne etapy mycia rąk. Wstąpiły do „Klubu Zdrowotka” poprzez przypięcie emblematu ze swoim imieniem. Nabyte wiadomości i umiejętności, mogły utrwalać w kolejnych tygodniach – „Miś Zdrowotek” odwiedzał na co dzień dzieci podczas porannej toalety, by sprawdzić jak dzieci radzą sobie z dbaniem o swoje zdrowie.  Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w spotkaniu.

2.  „Jak odpowiednio dbać o zęby” – spotkanie z „dentystą”, które odbyło się w 3 grupach wiekowych. Dzieci uczyły się myć zęby na prawdziwym modelu szczęki. Przełamywały barierę pierwszej wizyty u dentysty poprzez oglądanie przyborów dentystycznych, a także oglądaniu pokazowego filmu o wizycie u Pani stomatolog. Wspólne tańce i śpiewy, a także rozwiązywanie łamigłówek, puzzli utrwaliły wiadomości dzieci.

Poprzez program chcemy również dotrzeć na grunt rodzinny. Dlatego zostały przygotowaneinformacje na tablicy dla rodziców dotyczące aktualnej tematyki podejmowanej w przedszkolu. Zostały również udostępnione broszurki dla rodziców.

PRZEDSTAWIANIE TEATRALNE

  PT. „GOŚĆ OCZEKIWANY„

W WYKONANIU UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ SILESIA

 

Dom Kultury „Silesia” dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły jest nam już dobrze znany z różnych uroczystości okolicznościowych organizowanych przez naszą placówkę, na które także zapraszaliśmy najbliższych naszych przedszkolaków.  Jednak tym razem nie byliśmy aktorami lecz widzami. Przedstawienie świąteczne pod tytułem „Gość Oczekiwany” przygotowała dla nas 10 stycznia młodzież z ZS Silesia wraz z opiekunami. Byliśmy zachwyceni zarówno aktorami jak i niecodzienną oprawą muzyczną, którą zagwarantował zespół BIGBENT. Przesłanie sztuki było dla dzieci dosyć trudne, gdyż losy bohaterów stanowiły ilustrację rozmaitych postaw człowieka wobec Boga i zachęcały do refleksji nad miejscem, jakie zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu. Pouczająca i fascynująca treść tej sztuki sprawiła, że przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widowni. Dodatkową atrakcją było zapoznanie dzieci z kolejnymi sekcjami instrumentów orkiestry, które grając krótkie urywki melodii kolejno zapoznawały nas ze swoim dźwiękiem, nazwą, pochodzeniem. Dzisiejsze spotkanie, zapadnie uczestnikom na długo w pamięci a aktorom i nauczycielom pod kierunkiem, których powstała sztuka serdecznie dziękujemy.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W PRZEDSZKOLU

 

 

"Kochana Babuniu, Kochany Dziadziuniu" te i inne słowa wypływały z gorących serduszek przedszkolaków. Bo tak właśnie najmłodsze pokolenie dziękowało swoim babciom i dziadkom za miłość i wsparcie. Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu odbyły się w dniach od 13 - 16 stycznia 2014 r. 

Każda grupa przedszkolaków miała okazję, by zaprezentować się przed swoimi babciami i dziadkami. Ubrani w odświętne stroje z uśmiechem na ustach wychodzili na scenę, gdzie rozpoczynało się całe dziecięce show. Każda grupa małych artystów pod okiem swoich pań przygotowała specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji. Wszystko po to, aby wyrazić babciom i dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Grupa VIII zaprezentowała swoim gościom także jasełka, które rozpoczęła kolęda „Cicha noc” a następnie rozsunęła się kurtyna i oczom gości ukazało się Betlejem. Dziadkowie podczas wszystkich spotkań z uwagą i dumą przyglądali się występom wnuków, nagradzając ich gromkimi brawami.  Podczas występów panowała miła, radosna atmosfera. Było dużo wzruszeń i owacji na stojąco. Po części artystycznej dzieci składały życzenia, wręczając swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki oraz zapraszały na słodki poczęstunek.

 

JASEŁKA – KOLĘDA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

 

Możemy powiedzieć, że przedszkole to nasz drugi dom oraz miejsce pracy wielu osób. W dniu 17.01.2014 roku  z posługą duszpasterską przybył  do naszego przedszkola proboszcz z Parafii św. Barbary ksiądz Ludwik Duży.

Pani dyrektor serdecznie przywitała księdza proboszcza, zaproszone emerytki, pracowników przedszkola a szczególnie wszystkie dzieci.

 Podczas wspólnego spotkania proboszcz skierował wiele ciepłych słów do zgromadzonych dzieci, dyrekcji  i pracowników przedszkola, a po modlitwie zostało nam udzielone błogosławieństwo.

Grupa VIII  przygotowała na tą okazję „ Jasełka”. Panie zadbały, aby sala gimnastyczna zamieniła się w Betlejem. Przedstawienie wszystkim się podobało. Występujący mali aktorzy włożyli w swoje role całe serce, za co zebrali  burzę oklasków i podziękowań.

Po występie odbyło się wspólne kolędowanie. Wybrane dzieci losowały z koszyka numerek, pod którym krył się tytuł kolędy. Wszystkie dzieci i zaproszeni goście: ksiądz proboszcz, emeryci i pracownicy przedszkola dali z siebie wszystko, dzięki czemu dźwięki kolędy płynęły głośno tworząc niepowtarzalny nastrój. 

    Ksiądz proboszcz razem z panią dyrektor odwiedził przedszkolaków także w ich salach zabaw, starał się udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek.
© Przedszkole Publiczne nr 10
ul. Nad Białką 1 b, 43 - 502 Czechowice-Dziedzice

 

Start arrow 2013/2014 arrow Styczeń-Luty