Przedszkole Publiczne NR 10 w Czechowicach - Dziedzicach - Listopad-Grudzień

               
   

 


Listopad-Grudzień Drukuj E-mail
niedziela, 06 kwietnia 2014

ROZBUDZANIE ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH U DZIECI

 W PRZEDSZKOLU -WARSZTATY

  W BIBLIOTECE.

 

 

Nasza placówka od kilku lat prowadzi systematyczną współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Czechowicach- Dziedzicach a w szczególności z Filią nr 10 wspomnianej placówki. Przedszkolaki od początku istnienia placówki wystawiały swoje prace w Galerii „Ex Libris”, oglądały przygotowywane tam ekspozycje i wypożyczały książki. W bieżącym roku szkolnym kontynuują uczestniczenie w warsztatach przygotowywanych przez panie bibliotekarki. Oprócz świetnej  zabawy, możliwości poszerzenia wiedzy i wysłuchania literatury dziecięcej czytanej przez panie, dzieci poznają zakres i charakter pracy  placówki bibliotecznej, poszerzają zasób słownictwa o pojęcia związane z czytelnictwem. W zajęciach organizowanych na terenie biblioteki  uczestniczą dzieci z grup od II do VIII. W miesiącu październiku zostaliśmy zaproszeni na spotkanie pod hasłem: „Mali piraci”, Zabawy związane z piratami szczególnie podobały się chłopcom, ponieważ mieli okazję poznać „tradycje pirackie”, wykazać się różnymi sprawnościami i umiejętnościami, rozwiązywać zadania i zagadki zbliżające ich do odnalezienia „skarbu”. Dziewczynki nie ustępowały im jednak a w niektórych „dyscyplinach pirackich” były nawet lepsze i szybciej radziły sobie z postawionymi zadaniami do wykonania.  W listopadzie tematem  przewodnim warsztatów była „Misiolandia”. Na spotkania w bibliotece przedszkolaki zabierały swoje ulubione misie. Dzieci opowiadały historie związane ze swoją zabawką, rozwiązywały zagadki, wspólnie bawiły się przy muzyce i działały plastycznie. Po każdych zajęciach czekały na dzieci nagrody i słodkie niespodzianki.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na następne zajęcia.

Agencja Artystyczna „ARTMA” przedstawia

 

 

Po raz kolejny 14 listopada 2013roku nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym,tym razem   w wykonaniu aktorów z Krakowa pt. „Miś z klapniętym uszkiem i jego przyjaciele”. Przedstawienie o przyjaźni, tolerancji, dobrym wychowaniu, nasze przedszkolaczki  przyjęły z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem. Uśmiech na buziach dzieci, ich błysk w oczach świadczyć mógł o tym jak ważny jest przekaz artystyczny.

 

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ  Z BAJKI”

 

Tematem konkursu organizowanego na terenie naszego przedszkolu  było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej w dowolnej formie przestrzennej np. kukiełka, pacynka swojej ulubionej postaci bajkowej. Celem konkursu było wzbudzenie w uczestnikach kreatywności w wykonaniu pracy plastycznej oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Byliśmy mile zaskoczeni ilością, ale i wysokim poziomem wykonania przez naszych przedszkolaków prac plastycznych, które w znakomitej większości okazały się małymi dziełami sztuki. Przedszkolaki biorące udział w naszym konkursie wykazały się dużą wyobraźnią oraz talentem plastycznym. Wszystkie prace charakteryzowały się niezwykłą starannością wykonania, a także pomysłowością w wykorzystaniu materiałów do ich stworzenia. Techniki jakie zastosowano w pracach były bardzo różnorodne od rysunków poprzez wyklejanki plasteliną, papierem, makaronem i kaszą, a także wydzieranki i kolaże oraz obrazy malowane farbą, czy też uszyte z materiału. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom,  każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem oraz upominkiem.

 

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

 

Grupa III zaprosiła swoich rodziców do wzięcia udziału w  zajęciu otwartym 18 listopada 2013 roku. Zajęcie odbywało się w sali zabaw grupy i miało na celu zaprezentować umiejętności „maluszków” i  „starszych maluszków”. Jednak głównym celem spotkania była możliwość zaobserwowania przez każdego z rodziców,swoje dziecko w grupie rówieśniczej. Tematem zajęcia była „Jesienna pogoda”, dlatego dzieci nie tylko miały okazje rozwiązywać zagadki słuchowe i wzrokowe związane z pogodą, wypowiadać się na temat wiersza ale również miały za zadanie ułożyć według wzoru  sylwetę parasola i pięknie go przyozdobić.  Podczas tego ostatniego zadania przedszkolakom chętnie pomagali rodzice. Bardzo się cieszymy, że wszyscy rodzice znaleźli czas aby spędzić go razem z nami. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy przybliża środowisku rodzinnemu  charakter pracy prowadzonej w przedszkolu.

 

"Spartakiada Przedszkolaków"

 

19.11.2013 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach- Dziedzicach, odbyła się "Spartakiada Przedszkolaków" naszej Gminy, w której brały udział dzieci  także z naszego przedszkola z grupy V i VII. Spartakiada przebiegała pod znakiem dobrej atmosfery i zabawy, kolorowej parady i prezentacji drużyn. Zdrowa rywalizacja i humor towarzyszyły dzieciom podczas sportowych zmagań.  Zawodnicy radzili sobie znakomicie z wykonywaniem poszczególnych zadań, a widzowie żarliwie kibicowali swoim drużynom. Wszyscy uczestnicy "Spartakiady Przedszkolaków" zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Impreza cieszyła się dużą popularnością, a dobrą zabawę widać było zarówno wśród zawodników jak i na widowni.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

 

 

20 listopada to data taka,

kiedy w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Pani dyrektor sprawiła odpowiednim znakiem,

że każdy maluszek stał się prawdziwym przedszkolakiem.

Były występy, było śpiewanie,

niespodziankami dzieci nagradzanie.

Każdy maluszek się troszkę denerwował,

ale dla gości pięknie występował.

Na zawsze w pamięci każdego z nas zostanie,

na przedszkolaka uroczyste pasowanie.

Cztery pory roku- inspiracja dla pejzażu, portretu, martwej natury, abstrakcji - konkurs plastyczny organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART”

 

 

 

Kolorowo, jesiennie i gwarno było 28 listopada  w Galerii „EX Libris” w Filii Nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach – Dziedzicach podczas podsumowania konkursu plastycznego „ Cztery pory roku”. Komisja dokonała przeglądu i oceny  477 prac z  21 szkół i placówek oświatowych i wychowawczych z terenu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice. Jury zadecydowało o przyznaniu 19 nagród i 26 wyróżnień w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola i "zerówki", szkoła podstawowa - klasy I-III, szkoła podstawowa - klasy IV-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Komisja Konkursowa zadecydowało również o zakwalifikowaniu do wystawy  91 prac plastycznych. Po uroczystym powitaniu i otwarciu wystawy laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Dokonali tego przedstawiciele organizatorów konkursu: pani Ewa Kmiecik –Wronowicz- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Wanda Gryboś –Sznel – dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Art” oraz pan Jan Grygierczyk- artysta plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach –Dziedzicach.           W bieżącym roku szkolnym między innymi praca naszego przedszkolaka z grupy VIII Radosława Klimek została wyróżniona przez szanowne jury. Wszyscy, których prace zakwalifikowały się do wystawy otrzymali w prezencie miłą pamiątkę w postaci kalendarza z nagrodzonymi pracami plastycznymi.

 

Wystawa „Cztery pory roku- inspiracja dla pejzażu, portretu, martwej natury, abstrakcji…”

 

W dniu 26.11 2013 roku dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do MBP-Filii nr 10 w Czechowicach – Dziedzicach celem zwiedzenia wystawy pokonkursowej IV edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku- inspiracja dla pejzażu, portretu, martwej natury, abstrakcji…” Wystawa zorganizowana była przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art.", Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Konkurs objęty był patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Dzieci miały możliwość zaobserwowania prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, co wzbudzało zainteresowanie sztuką i  kształtowało umiejętności jej odbioru ale także uczyło stosownego zachowania się w miejscach publicznych i przestrzegania zasad ustalonych w grupie.

 

TRADYCJEANDRZEJKOWE

WPRZEDSZKOLU

 

 

 

Tradycje „andrzejkowe” przeżywają swój renesans. W każdym miejscu, gdzie spotykają się młodzi odbywają się „andrzejkowe” zabawy. W naszym przedszkolu także istnieje tradycja zabaw z szukaniem przepowiedni przyszłości podczas lania wosku, zabaw pantoflami, czy kostką szczęścia.  Zabawy te obecnie traktuje się inaczej niż dawniej, wróżby są traktowane z humorem i stanowią okazję do żartów i śmiechu. Tak też było  u nas w każdej grupie przedszkolnej. Zabawie towarzyszył nastrój pewnej tajemniczości, przysłonięte okna, przyciemnione oświetlenie.W najstarszych grupach, aby podkreślić charakter wróżebnego wieczoru pojawiała się „wróżka”, która rozpoczynała zabawy magicznymi słowami:

Czary- mary wosku lanie,  co ma stać się niech się stanie ….

I zaczynało się wróżenie… Potem już należało tylko czekać , czy wróżby się spełnią, niektóre teraz, niektóre w przyszłości,ale to już każdego tajemnica.

Nasze „andrzejkowe” spotkanie kończyła wesoła zabawa przy muzyce i słodkim poczęstunku.

 

CZYTANIE BAJEK, OPOWIADAŃ

I WIERSZY DLA DZIECI –CYKLICZNE SPOTKANIA W GRUPACH

 

 


Listopad

Listopad był miesiącem, w którym poznaliśmy utwory Jana Brzechwy. Dzieci oglądały, krótki teatrzyk w wykonaniu Pani Iwonki na podstawie wiersza „Tańcowała igła z nitką”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali utworu, przedszkolaki miały także okazję  w czasie tego  zobaczyć najstarsza książkę, która znajduje się w księgozbiorze przedszkola. Książeczka ta zawiera właśnie wiersze Jana Brzechwy i ma prawie 60 lat. W czasie tego spotkania wszystkie dzieci brały udział w zabawie ruchowej do znanych piosenek…

Grudzień

W grudniu czas oczekiwania na święta jakie się zbliżały umiliło przedszkolakom spotkanie przy słuchaniu wierszy Ludwika Jerzego Kerna „Choinka”. Dzieci na podstawie wysłuchanego wiersza ubierały choinkę ozdobami, które zostały wymienione w wierszu… Przedszkolaki w czasie spotkania zostały zaproszone do zabaw, które miały na celu integrację dzieci z poszczególnych grup…

 

KULTYWOWANIE TRADYCJI GÓRNICZYCH

W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

 

Przedszkole od początku powstania, czyli od ponad 60- lat kultywuje tradycje górnicze. Placówka jest mocno zakorzeniona w tradycji górniczej, powstała na potrzeby pracowników kopalni. Wielu rodziców naszych wychowanków pracuje na „Silesii”, przedszkolaki widzą jeżdżące wagony z węglem. Dlatego już kolejne pokolenie przedszkolaków świętuje „Dzień Górnika”, poznając ciężką pracę górników, czy też śpiewając piosenki o wydobywaniu skarbów spod ziemi…

We wtorek 3 grudnia przedszkolaków odwiedził górnik Pan Jerzy Zużałek, który opowiadał dzieciom o ciężkiej pracy na kopalni dawniej i dziś. Gość przyszedł do przedszkola w odświętnym mundurze, który zaprezentował dzieciom w trakcie spotkania.Przedszkolakom najbardziej podobała się czapka górnicza z pióropuszem oraz szabla. Podczas spotkania dzieci oglądały ciekawe filmy o pracy górników. Przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki o tematyce górniczej oraz drobne upominki. Starsze grupy przedszkolaków miały także okazję poznać pracę górników podczas wycieczek tematycznych na teren kopalni. Natomiast grupy młodsze obejrzały kopalnię, szyby górnicze oraz pomnik poległych górników podczas spacerów w okolice „Silesii”. Serdecznie dziękujemy dyrekcjii pracownikom PG”Silesia”, że i w tym roku nasze przedszkolaki mogły doświadczyć tak dużo wrażeń podczas wycieczek na kopalnię oraz spotkań na terenie przedszkola.

 

ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

  

„Pędzą sanie dzwonki dzwonią, płatki śniegu z wichrem gonią,

a Mikołaj uśmiechnięty w worku wiezie nam prezenty”.

5 grudnia nadszedł wreszcie oczekiwany przez cały rok dzień, oczekiwany szczególnie  przez naszych „milusińskich”. W nocy odrobinę prószył śnieg i naszeprzedszkole odwiedził  Mikołaj. Śnieg był ważny, ponieważ dzieci uwierzyły, że Mikołaj przyjechał saniami.  Na tę okoliczność odświętnie udekorowana została sala gimnastyczna, przedszkolaki nauczyły się wierszyków i piosenek o Mikołaju, niektóre dzieci przygotowały rysunki dla gościa. Z samego rana z Mikołajem mogły się spotkać dzieci, które nie chodzą jeszcze do naszej placówki, to rodzice zgłosili chęć uczestniczenia z dzieckiem w spotkaniu. Natomiast po śniadaniu „Wyjątkowy Gość” spotykał się kolejno z wszystkimi grupami zaczynając od najmłodszych. Przedszkolaki słuchały opowieści Mikołaja, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki.  Dzieci otrzymały ciekawe prezenty, dziewczynki kucyki „Pony”, chłopcy samochody natomiast wszyscy gry, kolorowanki, soki i produkty firmy Danone. Każda grupa otrzymałarównież zabawkido swojej sali w przedszkolu. Spotkanie z Mikołajem jest wielkim przeżyciem dla każdego dziecka, dlatego czas przeznaczony na rozmowę , wspólny śpiew i zabawę jest niezapomniany dla każdego dziecka.

 

KONKURS PLASTYCZNY „MIKOŁAJ” 

 

 

Mikołaj” – to tytuł konkursu plastycznego do udziału, którego zostały zaproszone wszystkie przedszkola z naszej gminy. Autorkami tego konkursu były Pani Ania i Pani Magda, które są nauczycielami w naszym przedszkolu. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci. Techniką jakąmiały być wykonane prace zostawiłyśmy dowolną, jednak zachęcałyśmy, aby było to prace przestrzenne. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 3-6 letnich, które uczęszczają do przedszkoli w naszej gminie. Do naszego przedszkola dotarło bardzo dużo prac, które były piękne i pracochłonne, wykonane były przeróżnymi technikami plastycznymi co świadczyło o dużej wyobraźni dzieci i Pań, które pomagały swoim podopiecznym. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, a nauczycielki podziękowanie za pracę jaką włożyły przy pomocy dzieciom w czasie tworzenia Mikołajów. Wszystkie prace można było podziwiać w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej w Czechowicach- Dziedzicach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, które będziemy organizować.

 

"Moje wymarzone przedszkole"

- konkurs plastyczny

„Moje wymarzone przedszkole” to tytuł konkursu, w którym wzięły udział dzieci z grupy VI. Konkurs ten został zorganizowany przez Wydawnictwo „MAC” Edukacja na terenie naszego kraju. Polegał on na przedstawieniu swojego wymarzonego przedszkola poprzez przygotowanie pracy plastycznej oraz krótkiej wypowiedzi na ten temat, którą napisała za dzieci wychowawczyni. Nasze przedszkolaki z pośród wielu zgłoszonych prac zajęły II miejsce, a tym samym wygrały rzutnik dla naszego przedszkola.

Ale jak powstawała nasza pracy?

Na początku dzieci miały szanse wypowiedzenia się na temat swojego wymarzonego przedszkola. wszystkie pomysły zostały zapisane przez Panią a tekst ten brzmiał następująco:

„Chciałbym żeby w moim wymarzonym przedszkolu Pani codziennie rozdawała cukierki. Przedszkole musi być bardzo wysokie i duże, żeby wszystkie dzieci się pomieściły. Chciałbym też żeby wszyscy codziennie się tylko bawili, a na placu zabaw żebyśmy mogli łatać w specjalnych butach. Plac zabaw na którym codziennie się bawimy musi mieć dużo zjeżdżalni i specjalne liny na których moglibyśmy się wspinać. W każdej sali powinny być komputery na których grał bym z kolegami w gry. Chciałabym żeby było tyle zabawek, żeby nikt nie musiał czekać na swoją kolej, a wtedy nikt by się nie kłócił i nie bił. Chciałbym tez żeby było bezpiecznie i zawsze była fajna zabawa!. I Tak właśnie powinno być w moim wymarzonym przedszkolu…”

Po wypowiedziach dzieci przyszedł czas na przygotowanie pracy plastycznej na ten sam temat. Każdy mógł namalować to co chciał, aby znalazło się w jego wymarzonym przedszkolu. I tak po niedługim czasie powstała piękna, bardzo kolorowa praca autorstwa grupy VI. Starania dzieci zostały docenione przez jury, a tym samym dało nam to zwycięstwo w postaci II miejsca…

 

AKCJA CHARYTATYWNA

„GÓRA GROSZA”

 

 

 

,,Jeden grosz znaczy niewiele ale Góra Grosza jest największa na świecie"

Od 25 listopada – 6grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu prowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XIV  już edycji akcji  było Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Na początku akcji przybliżyliśmy jej cel wszystkim dzieciom oraz wyznaczyliśmy  w każdej sali miejsca na grupowe skarbonki do których dzieci bardzo chętnie wrzucały drobne monety.Akcja zakończyła się sukcesem gdyż oprócz korzyści materialnych, była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, pozwoliła uświadomić dzieciom,że  nawet jeden oddany przez nie grosz może pomóc dzieciom w trudnej sytuacji.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet
Ogółem podczas XIV edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy w naszym przedszkolu  326 zł 46gr.w tym: 
• 9772  monet 1 gr 
• 3492  monet 2 gr 
• 2020  monet 5 gr 
• 191   monet 10 gr 
  • 69   monet  20 gr .
  •26   monet 50 gr 
• 3   monety1 zł 
• 2 monet 2 zł 
• 1 moneta  5 zł

Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji zostały przesłane na adres Towarzystwa „Nasz Dom”. 

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

 

 

 

Jak co roku wszyscy wiemy,

że w naszym przedszkolu kiermasz ozdób świątecznych organizujemy.

Każdy stara się jak może,

swoją pracą dopomoże.

Malujemy, wyklejamy, różne prace wystawiamy.

Wykonane przez rodziców ozdoby również otrzymujemy,

za co serdecznie wszystkim z serca dziękujemy.

Uzyskane pieniążki, bo taka jest ich rola,

przeznaczamy na potrzeby naszego przedszkola.

Dla wszystkich, którzy włączyli się w kiermasz, gorące podziękowania przesyłamy

i już niebawem na kolejny kiermasz z góry zapraszamy.

 

WIELKI OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY

"DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"

 

 

 

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Wielkim Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Hasłem tegorocznej edycji konkursu było zainteresowanie dzieci ideą powtórnego wykorzystywania odpadów, czyli tzw. upcyklingu, ponieważ wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by nadać im drugą młodość oraz sprawić, by odżyły na nowo i służyły nam w nowej roli. Nadarzyła się ku temu wspaniała okazja, gdyż piękne prace właśnie z ekologicznych śmieci zostały już stworzone w naszym przedszkolu. Mama naszego przedszkolaka pani Ola P. wykonała pracom piękne zdjęcie  i makieta lasu z jego leśnymi mieszkańcami, została zgłoszona do konkursu . To jednak nie wszystko, ponieważ dopiero teraz czekały nas wielkie emocje. Spytacie dlaczego ? Otóż wszystkie prace, a  było ich ponad 2400 były oceniane przez jury oraz internautów. Przez sześć dni wszyscy głosowaliśmy na nasza prace oraz śledziliśmy nieustanne zmiany na stronie Buliby. Po długich oczekiwaniach wszystko stało się jasne i chodź nie wygraliśmy w głosowaniu internautów wszystkim, którzy wsparli nas w tym boju serdecznie dziękujemy. To była świetna zabawa. Nasze przedszkole nie zostało jednak bez nagrody. Jury  wyróżniło naszą prace i zajęliśmy 31 miejsce na 86 premiowanych, zdobywając zestaw zabawek edukacyjnych. Wszyscy byli bardzo przejęci, gdy tuż przed feriami zimowymi rozpakowywaliśmy wspólnie na sali gimnastycznej zdobytą nagrodę, a dzieci które przyczyniły się do tego będąc autorami pracy konkursowej nagrodzono jeszcze raz gromkimi brawami i słodkim co nieco.

Jeszcze raz  autorom prac serdecznie gratulujemy. Dziękujemy, także
wszystkim Rodzicom, Dziadkom, krewnym bliższym  i dalszym oraz znajomym, którzy dzielnie wspierali nas w konkursie dla internautów.
Korzystając z okazji dziękujemy także pani Oli P. za zaangażowanie się w przygotowania naszego przedszkola do udziału w konkursie.

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

„ BETLEJEM JEST WŚRÓD NAS”

W SP NR 2 W CZECHOWICACH – DZIEDZICACH

 

 


19.12.2013 roku w czwartkowe przedpołudnie dzieci z grup V, VI i VIII uczestniczyły w przedstawieniu bożonarodzeniowym pt. „Betlejem jest wśród nas”, na które zaprosili nas starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi. W bogatym repertuarze kolęd i pastorałek wystąpił zespół muzyczny z tejże szkoły oraz  zespół wokalny o nazwie „The HOPE” działający w szkole w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART”.  Ku naszemu zadowoleniu rozpoznaliśmy wśród występujących uczniów wielu absolwentów naszego przedszkola. Jasełka wprowadziły wszystkich uczestników w iście przedświąteczną atmosferę. Duże znaczenie w odbiorze przedstawienia miała niecodzienna scenografia oraz charakteryzacja poszczególnych aktorów. Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny, pełen wzruszeń uroczysty i podniosły nastrój. Wszystko to razem pozwoliło poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

"MagiaŚwiątBożegoNarodzenia" 

  

         Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia jest obchodzony w naszym przedszkolu wyjątkowo, a czas świątecznych przygotowań wieńczy "spotkanie wigilijne" w ramach, którego dzieci tradycyjnie przygotowują występy artystyczne dla swoich kolegów oraz pracowników przedszkola. W tym roku szkolnym, spotkanie odbyło się 20 grudnia i zostało przygotowane przez dzieci z grupy V i VII. W swoim przedstawieniu dzieci zaprezentowały umiejętności taneczne oraz wiadomości na temat świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie wprowadziło wszystkich obecnych w radosną atmosferę świąt i zachęciło do wspólnego kolędowania. Do wszystkich uczestników spotkania pani dyrektor skierowała życzenia świąteczne. Po miłych emocjach kończących spotkanie, dzieci obdarowały pracowników przedszkola świątecznymi  niespodziankami, które przygotowały specjalnie na tę wyjątkową okazję.

 

 

 © Przedszkole Publiczne nr 10
ul. Nad Białką 1 b, 43 - 502 Czechowice-Dziedzice

 

Start arrow 2013/2014 arrow Listopad-Grudzień